Titulní obrázek

Nové BMW M3

Publikováno: 8.únor 2013

Automobilka BMW v Ženevě představí nový koncept modelu M3. Vůz má být sice slabší, ale i lehčí.

Nové BMW M3 by se mělo ukázat jako koncept na jaře na autosalonu v Ženevě s tím, že představení produkčního vozu se odehraje na nějaké akci pro pozvané. Teď se ven dostaly další informace ohledně použité techniky a také už známe některé zásadní hodnoty technických údajů.

BMW M3 by mělo být prý o 136 kg lehčí než osmiválcová M3 minulé generace (respektive té současné, ještě si jí stále můžete koupit). To je ještě nižší hmotnost, než se původně myslelo. BMW zřejmě použije opět karbonovou střechu, hliníkové díly karoserie a odlehčí, co se dá.

Otázkou bude, jestli se BMW podaří odlehčit i motor, který má sice o dva válce méně, ale zase bude mít přeplňování a tím pádem spoustu hadic, trubek a zátěže okolo. Původně se také hovořilo o výkonu 450 koní, ale jedna indicie teď vede k tomu, že nová M3 bude mít výkon nižší než poslední osmiválcová generace. Bude mít ale výrazně větší točivý moment - přetřásá se hodnota 535 Nm.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Skeptici ale poukazují na to, že se chystá i BMW X3 M se stejným motorem jako nová M3. A to je prý auto, které má dostat nižší výkon, ale větší točivý moment. Tak uvidíme. A ještě k převodovkám - vedle použití dvouspojkové převodovky se prý snad dočkáme i tradičního manuálu.