Titulní obrázek

Elektrické BMW i8 bude v prodeji za 100.000 eur

Publikováno: 18.červenec 2012

Nový model BMW i8, sporťák, které má kombinující přeplňovaný zážehový tříválec s elektromotorem, se bude prodávat za více než  100.000 eur, uvedla to německá automobilka BMW. V přepočtu je to více než 2,5 milionu korun. Společnost se nyní zaměřuje hodně na novou divizi BMW i. Předmětem výroby jsou elektromobily. Chystaný kompaktní elektromobil i3 se objeví v menší cenovém rozpětí než například BMW řady 5.

Na trh model i3 dorazí v příštím roce. O jeho výrobu se postará továrna v Lipsku. BMW na rozvoj své nové divize investuje 530 milionů eur, díky čemuž mají její vozy v prodejích předstihnout výrobky konkurenčního Audi a Mercedesu-Benz. Sériová verze modelu i3 má dle BMW vycházet z 85 až 90 % z konceptu. Automobilka letos představila studii i3 s přepracovaným interiérem, který dostal oproti loňské verzi jinou barevnou kombinaci. Na palubní desce auta se například objevilo 

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Mnichovská automobilka zvažuje, že by vozy od divize BMW i nabízela přes mobilní prodejce. Ti by fungovali na internetu a v místech, kde výrobce nemá své dealerství. BMW už přes internet nabízí testovací jízdy v rekreačních střediscích. Zároveň ale kamenná zastoupení zůstanou tím hlavním prvkem, pomocí kterého se BMW bude stýkat se svými klienty.

Například na domácím německém trhu funguje zhruba 200 prodejců BMW, modely divize i bude prodávat jen 45 z nich. Aby automobilka prodejní místa ochránila před riziky spojenými s prodejem aut s novou technikou, bude tyto vozy vlastnit samo BMW. Značková zastoupení tak mají sloužit spíše jako zprostředkovatelé prodeje než jako dealeři.