Titulní obrázek

BMW oslavilo čtyřicetileté výročí

Publikováno: 17.srpen 2012

Německá automobilka BMW slavila čtyřicetileté výročí. Ovšem velmi netradičně. Luxusní sportovní vozy se totiž prohnaly po Nürburgringu v rámci akce AvD Oldtimer Grand Prix. Podle posledních trendů by se oslava konala v nějakém muzeu.

Na čtyři desítky let nás BMW zásobuje sportovními modely s logem M. A to si zaslouží právoplatnou oslavu, jakkoli můžeme mít výhrady k tomu, co všechno dnes opouští továrnu s logem BMW Motorsport.

Oslava naštěstí neproběhla podle posledních trendů někde v muzeu, ale poblíž jednoho docela známého hradu. A ten hrad se jmenuje se Nürburg. Správně, tohle nebylo pózování u naleštěných veteránů, ale pořádné závodění.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Celé dostaveníčko proběhlo ve dnech 10. - 12. srpna, letošní výročí už nestihnete. Pokud však toužíte vdechovat tamní atmosféru alespoň z fotografií, podívejte se na internet, jsou zveřejněny. Zjistíte si tak, co všechno se prohánělo po 22 km dlouhém okruhu. Třeba vás to přesvědčí vyrazit na příští ročník.