Titulní obrázek

Automobilky BMW a Mercedes svolávají některé vozy kvůli závadám

Publikováno: 3.prosinec 2012

Německá automobilka BMW začíná svolávat do servisů vybrané automobilky se čtyřválcovými a šestiválcovými motory. A to kvůli vadným cívkám. Svolávací akce se však týká více než 244.000 automobilů. Což tedy není vůbec málo. Svolané vozy mají pod kapotou čtyřválec patřící do rodiny N43, nebo benzinový šestiválec (rodina N53). Obě jednotky jsou atmosférické a používají přímé vstřikování.

Automobily byly také vyrobeny v letech 2007 a 2008. Svolávací akce se dotkne řady 1, řady 3, řady 5 a řady 6, které byly vyrobeny v daných letech a jsou poháněny některým z daných agregátů. Jde tedy hlavně o minulé generace těchto modelů. A jak bude oprava probíhat? V servisu bude daným automobilům během asi půl hodiny vyměněna vadná zapalovací cívka. Problémy s ní by totiž mohly vést až k selhání zapalování. Společnost BMW své zákazníky však uklidňuje a zdůrazňuje, že svolávací akce nesouvisí s bezpečností těchto aut.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Automobilky Mercedes a také BMW svolávají kvůli jiným závadám. Například společnost v USA svolává některá SUV. U vozů bylo zjištěno unikání kapaliny z posilovače řízení. Mohl za to povrch částí hřebenového řízení, který byl špatně opracován. Pokud by se tekutina dostala do kontaktu s rozžhaveným výfukovým potrubím, což rozhodně není vyloučeno, vedla by nedbalost výrobce tohoto dílu k požáru vozu. Tyto světové značky by měli trošku více apelovat na kvalitu svých vozů. Jde tu totiž o bezpečnost jejich klientů.