Titulní obrázek

Automobilka BMW je nucena prodávat vozy se slevou, klesl jí i zisk

Publikováno: 5.květen 2013

Luxusní automobilka BMW je nucena nabízet své vozy na evropském trhu s výraznými slevami. Z tohoto důvodu společnosti klesl zisk. Tržby klesly o čtyři procenta, i tak ale za první tři měsíce letošního roku automobilka vydělala zhruba 33 miliard korun.

Čistý zisk německé automobilky BMW v prvním čtvrtletí klesl o tři procenta na 1,3 miliardy eur (33 miliard Kč) kvůli vyšším investicím do nových technologií, do růstu mzdových nákladů a kvůli obtížným podmínkám na trzích. Oznámila to dnes firma, která je největším výrobcem luxusních vozů na světě.

Tržby společnosti klesly o čtyři procenta na 17,5 miliardy eur. Firma již dříve uvedla, že v prvním čtvrtletí zvýšila prodej o pět procent na rekordních 448.200 vozů. Podle agentury Reuters však byla automobilka nucena přistoupit k rozsáhlým slevám, aby podpořila prodej na slabých evropských trzích.

Společnost potvrdila, že hodlá dosáhnout rekordního prodeje také v celém letošním roce. Loni její prodej stoupl o 10,6 procenta na rekordních 1,845 milionu vozů.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Navzdory současné slabosti automobilových trhů v Evropě vstoupila skupina BMW do nového roku úspěšně. V prvním čtvrtletí dosáhla rekordního prodeje a navzdory vysokým výdajům na nové technologie a obtížným podmínkám na trzích jsme udrželi tržby i zisk na vysoké úrovni.